Як правильно доглядати за газоном?

Як правильно доглядати за газоном?
Як правильно доглядати за газоном?

Щоб на ділянці був гарний газон, необхідно знати основні прийоми догляду за зеленими насадженнями. Для гарного росту рослин ранньою весною потрібно внести підживлення азотними, калійними і фосфорними добривами. Після танення снігового покриву вноситься приблизно 30 м. комплексної підгодівлі на один кв. метр газону. Наступну підгодівлю доцільно проводити тільки в середині травня, коли рослини почнуть активно рости. Вноситься в цей період без хлорні азотні добрива (по 25 р. на один кв. Метр). При сухій погоді потрібно забезпечити полив відразу після внесення добрив, щоб рослини не отримали опік від добрив. Наприкінці літа вносяться калійно – фосфорні добрива.

Щоб газон завжди був густий, а кущіння трав краще, раз на 5 років слід робити землювання – присипати газон сумішшю перепрілих добрив (органічних), торфокомпост, піском. Один кв. метр покривають приблизно 10 кг. такої суміші (можна і меншою кількістю).

Щоб забезпечити доступ необхідної кількості повітря до коріння рослин, видалити трав’яний килим, різне сміття, газон почісується спеціальними віяловими граблями. Цю процедуру треба проводити у весняний та осінній період.

Для швидкого випаровування весняної вологи, поліпшення капілярної зв’язку між грунтовими шарами, відновлення дерну застосовують коткування газону. Найкраще таку процедуру проводити навесні для дворічних газонів. Дочекавшись зменшення вологості грунту, необхідно прокатати катком 2 або 3 сліду.

Щоб поліпшити доступ повітря (азоту), поживних речовин, вологи до кореневої системи трав вилами або призначеним для такої процедури катком проколюють дерен. Робиться ця процедура в момент, коли утворюється щільна дернина. Шар щільного дерну утворюється приблизно за один або два роки.

Для утворення нових пагонів, формування міцного дерну, охайності газону необхідно скошування. Партерні і звичайні газони, коли трава виросте до висоти приблизно 10 см., скошують на висоті трьох або чотирьох сантиметрів. Частота скошування в період, коли трави активно цвітуть, зазвичай один раз на 7 днів. Останнє скошування проводиться у вересні. Щоб поверхня газону не ставала гребнистою, скошувати траву рекомендується в різних напрямках.

Важливий аспект якісного газону – це полив і внесення добрива. Фактори, від яких залежить частота поливів і добрива, їх норма – це властивості грунту, погодні умови, потреба трав у волозі і корисних речовинах. Перші ознаки того, що травостій недостатньо поливається або підгодовується – це пожовтіння трави, в’янення рослин. Тому полив слід починати до появи таких ознак нестачі вологи і хоча б раз на місяць вносити рідкі добрива. Часті поливи не рекомендуються, а грунт слід насичувати вологою на глибину близько 16 см. При сухій погоді краще проводити ранковий або вечірній полив. Підживлення рослин за допомогою рідкого добрива також рекомендують суміщають з поливами.

Естетичні властивості будь-якого газону цілком залежать від правильного догляду за рослинами, своєчасного поливу і добрива, дотримань правил обробки грунту.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.