Сучасний стан електронного книговидання в Україні

Інтенсивний розвиток інформаційних технологій не оминув і сферу видавництва книг в нашій країні. Завдяки цьому сучасні видавництва змогли значно розширити спектр своїх послуг та наряду з класичною паперовою продукцією запропонувати читачам електронні та інтерактивні книги. Завдяки цілому ряду переваг електронне видання книг набирає все більшої популярності та стрімко вдосконалюється.

Багато українських видавництв, орієнтуючись на розвиток сучасних технологій та специфіку попиту на книжковому ринку, пропонують свою продукцію як в паперовому так і в електронному форматі. Електронні версії друкованих видань є найбільш затребувані в сфері навчальної та довідкової літератури. Видавництво книг в електронному форматі для навчальних цілей виправдовує себе тим більше, чим меншим тиражем видано друковані аналоги. Учні та студенти отримують доступ як до стандартної навчальної програми, так і до рідкісних видань, які важко знайти в друкованому вигляді. Електронний формат підвищує інтерес до досліджуваної теми, відкриває можливості для застосування нових технологій. До того ж придбати електронну версію книги значно дешевше, ніж паперову (втім, як і видати). Видавництво книг довідкового та наукового характеру отримало таку популярність завдяки тому, що на відміну від паперових видань електронні версії значно скорочують час пошуку потрібної інформації та спрощують саму процедуру роботи з книгою.

Електронне видання книг зайняло вагоме місце на українському книжковому ринку. Зараз більшість книжкових магазинів пропонують електронні видання книг поряд з паперовими, вони стали звичним явищем на книжкових тематичних виставках, в бібліотечних фондах. Це і не дивно, адже електронні видання мають ряд переваг недоступних для друкованих аналогів. По-перше, це економія часу на роботу з такою книгою, завдяки зручній пошуковій системі та цілому ряду додаткових функцій. По-друге, заощадження коштів на придбанні нової книги. По-третє, видання книг в електронному форматі вирішує проблему дефіциту місця для їх зберігання (більше не потрібні громіздкі полиці та шафи, вся бібліотека може поміститися на одному чи кількох мініатюрних носіях інформації). По-четверте, цифровий формат дозволяє зберегти такі унікальні види матеріалів як древні рукописи, твори мистецтв та відкрити доступ до них широкій аудиторії без шкоди для експонатів.

Видавництво книг в електронному форматі аж ніяк не зменшує цінності класичних паперових книг, які як і раніше мають попит.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.