Принципи використання відеонагляду

Видеонаблюдение

Всі зростаючі можливості «розумних» систем спостереження, здатних автоматично генерувати, інтегрувати й обробляти логічні дані, витягнуті з відеозображень, а також приймати на основі їх аналізу рішення без участі операторів, викликають все більше побоювань – як у правозахисників, так і у галузевих експертів. В даний час Євросоюз працює над вдосконаленням нормативної бази, яка регулює інформаційний обмін між різними агентствами, відповідальними за забезпечення безпеки на міжнародному, національному та локальному рівні. У число вимог законодавства недавно були включені положення, що виключають можливість автоматизованого прийняття рішень щодо фізичних осіб, за винятком «дозволених законом випадків, у яких передбачено також вживання заходів захисту законних інтересів даної особи».

Очевидно, що є вірогідність виникнення обставин, коли наявність загрози на державному рівні, наприклад, терористичної, можуть призвести до необхідності обмеження доступу до такого роду даних – аж до заборони на будь-яке їх використання. Тим не менш, в умовах громадянського демократичного суспільства, де відеоспостереження ведеться в загальнодоступних місцях в інтересах самого суспільства, цілком розумно очікувати певних обмежень, пов’язаних із захистом прав окремих громадян та інтересів самого суспільства.  З усього набору вихідних положень, а також нормативів, вироблених вже в нашій країні, можна  виділити ряд принципів, якими повинні керуватися замовники, реалізатори і користувачі систем інтелектуального відеоспостереження – щоб дати суспільству гарантію того, що спостереження ведеться в громадських інтересах, і при цьому неухильно дотримуються права кожного громадянина. Ці ж принципи застосовні і для систем, що використовуються на приватних територіях, де певну важливість має ступінь прийнятності самого факту спостереження для осіб, які потрапляють у сферу його дії.

Якщо проігнорувати ці правила, то відеоспостереження в торговому центрі, офісному комплексі або на стадіоні здатне викликати суспільний протест і тим самим завдати шкоди репутації організації  кінцевого користувача. Ось ці принципи:

1. Легітимність. Суть і мета спостереження повинні бути прозорими і відображають інтереси тих, хто потрапляє в сферу його дії. При цьому повинні бути дотримані всі права цих громадян.

2. Адекватність. Результати ведення спостереження повинні приносити спільноті, в межах якого воно ведеться, відчутну і безсумнівну користь.

3. Справедливість. Ведення спостереження повинно здійснюватися пропорційно існуючим загрозам і можливостям реагування на них, не обмежуючи при цьому права окремих соціальних груп.

4. Прозорість. Процедури, практики, перевірки й сама робота систем відеоспостереження повинні бути відкриті для громадськості. Приміром, громадянам Великобританії національне законодавство забезпечує право отримати доступ до будь-яких матеріалів з систем відеоспостереження, де присутні їхні зображення.

5. Відповідальність. Організації та окремі посадові особи, які здійснюють експлуатацію систем інтелектуального відеоспостереження, повинні нести відповідальність за їх функціонування, а також за те, яким чином інформація формується, записується і використовується.

Спеціалісти http://i-teh.if.ua встановлять відеоспостереження для Вас, не порушуючи жодних правил та законів громадян. А навпаки, допоможуть боротися з несправедливістю та злочинністю на роботі та у місцях масового скупчення людей.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.