Новини від проекта “Всеосвіта”

Переговори про співпрацю МОН та Американських рад: підвищення кваліфікації педагогів та академічна доброчесність

В Україні повномасштабно проходить реформа освіти. Основна увага зосереджена на програмах підвищення кваліфікації педагогів у школах та поліпшення показників академічної доброчесності у ВНЗ.

28 листопада зустрілися Лілія Гриневич та Енн Доморад, аби обговорити майбутню співпрацю між Міністерством Освіти та Науки України та Американськими радами. Пріоритетами реформи Нової української школи було визначено підвищення кваліфікації українських педагогів у школах, сприяння поширенню академічної доброчесності та впровадження прозорих фахових медіа-джерел, що інформували б суспільство про якість освіти в університетах України.

Міністерка освіти і науки України зазначила про важливість співпраці України та Американських рад і оголосила на зустрічі основні вектори розвитку освітньої реформи, фокус уваги якої припадає на навчальні заклади в рамках проекту НУШ і шкіл з мовами національних меншин. Лілія Гриневич підкреслила, що найближчим часом очікують запуск Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Спеціальним комітетом з етики будуть розглядатися основні питання академічної доброчесності. Передбачають наявність незалежних експертів в рамках консультативної практики та систему прозорих критеріїв перевірки академічних робіт. На разі, також ведеться пошук проектів з питань суспільного інформування, усіляко вітаються та підтримуються будь-які ідеї.

Енн Доморад виступила за підтримку вищевказаної співпраці. На правах старшої керівної директорки польових операцій та програм Американських рад з міжнародної освіти, представниця зауважила, що для них є перспективою розвиток освітніх проектів для України і вони матимуть більше можливостей для її втілення у майбутньому. Енн Доморад вбачає в освіті величезний вплив на життя кожного окремого громадянина та розвиток країни в цілому.

Джерело https://vseosvita.ua/news/akademicna-dobrocesnist-ta-pidvisenna-kvalifikacii-vciteliv-pro-so-domovlalis-mon-ta-amerikanski-radi-2814.html

Троє з чотирьох дітей у Британії перебувають на вулиці менше, ніж арештанти

За дослідженням компанії «Unilever» в Британії близько ¾ дітей віком 5 – 12 років перебувають на свіжому повітрі менше 1 години протягом всієї доби. Більш того, близько 20% школярів мають прогулянку, навіть, не кожного дня. В опитуванні приймали участь дві тисячі британців.

Згідно з рекомендаціями ООН щодо умов утримання в’язнів у місцях позбавлення волі, арештовані зобов’язані проводити на відкритому повітрі від 1 години на добу.

Замість ігр з однолітками на вулиці, походів та спортивних секцій, підлітки вдвічі частіше віддають перевагу ігровим девайсами – мобільним телефонам, планшетам та іншим гаджетам.

Вчені формулюють три причини такої поведінки:

  • залежність дітей від техніки;
  • надмірне «убезпечення» дітей;
  • недостатнє озеленення великих міст;
  • відсутність близько доступних місць відпочинку та паркових зон.

Люсі Хелліер, авторка дослідження, наголошує на пізнавальній важливості подібних самостійних практик для дітей. Проводячи час на відкритому повітрі, вони мають можливість власноруч вивчати навколишній простір, вчитися робити власні висновки про перебіг природних процесів, погодних явищ, тренувати винахідливість і творче мислення в умовах рішення реальних завдань.

Марк Сірс (компанія «The Wild Network») зазначає, що батьки усвідомлюють важливість активностей на відкритому повітрі, але лише в окремих випадках сприяють цьому, пояснюю чи це страхом за безпечність перебування дітей на вулиці.

Організація «Wildfowl and Wetlands Trust» на основі власного дослідження у 2018 році констатує, що групова динаміка на природі сприяє розвитку когнітивних функцій малюка.

У 2013 році висновки на основі трирічного дослідження «RSPB» спровокували ажіотаж серед населення Британії, адже 80% дітей за свідченнями експертів були занадто мало пов’язані з природою.

Не дивлячись на те, що подібна статистика не ілюструє динаміку зв’язку дитини і природи в українському середовищі, варто зазначити українські сім’ї також є в зоні ризику. Роком раніше (2012 р.) представники НФ «Natural Childhood» публікували висновки, що лише 10% дітей на той час регулярно граються на вулиці. Цей показник у п’ятеро нижчій від результатів минулого покоління.

Написано за даними матеріалів видання «The Guardian».

Джерело https://vseosvita.ua/news/the-guardian-troe-z-cotiroh-ditej-gulaut-na-vulici-mense-niz-arestanti-2812.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.